Маліївці

Маліївці – подільська ідилія

Село Маліївці один із тих райських куточків, без яких картинка нашого благодатного Поділля ніколи не буде повною!

Прекрасний кам’яний палац графів Орловських в оточенні старовинного парку з понад 200-річними деревами і мальовничої природи Подільських Товтр, – це ніби портал у ХІХ століття, в епоху Романтизму. Тут хочеться прогулюватись парковими алеями, обійматися з велетенськими деревами, слухати багатоголосся птахів і віддаватися філософським роздумам.

Нині в палаці діє Малієвецький обласний історико-культурний музей, тож можна у супроводі гіда пройтися його залами і підземеллями, побачити автентичні оздоблення і почути чимало цікавих історій про членів родини Орловських, серед яких були і справжні знаменитості!

Багато цікавинок і довкола палацу: старовинна водонапірна вежа, діючий фонтан «Левова паща», рукотворні озера, скельний монастир XI ст. і візитівка села – Малієвецький водоспад, один із найгарніших і найвідоміших в Україні. А у сусідньому селі Підлісний Мукарів вражає старовинний неоготичний костел з діючим органом.

А ще на території маєтку відроджують кінну культуру – Малієвецький музей став одним із осередків відродження аборигенної української породи поліських коней.