В Маліївцях пригадали епоху романтизму

Перший історичний пікнік у стилі ХІХ століття відбувся у Малієвецькому обласному історико-культурному музеї на початку червня. Його ініціаторкою виступила реконструкторка історичного одягу Поліна Шухтуєва .

Малієвецький палац було збудовано ще наприкінці XVIII ст., тож учасники пікніку, котрі приїхали з різних міст України, були вбрані за модою, за якою одягалися й представниці шляхетської родини Орловських, котрі тут мешкали. Туристам, котрим пощастило відвідати маєток у ці дні, вдалося наче зазирнути в епоху романтизму і на власні очі побачити, як виглядали дами того часу. А дехто й самі доєдналися до цього красивого дійства, вбравшись у сукні з майстерні історичних костюмів.

Втім, учасники історичного пікніку не мали на меті влаштовувати атрацій саме для туристів. Вони приїхали для того, щоб самим максимально зануритися у спосіб життя, який вели аристократи в ХІХ ст.: прогулянки, настільні ігри та ігри на повітрі (наприклад, крокет), заняття бальними танцями. І звичайно ж, бурхливе обговорення суконь, а також косметики і парфумів за старовинними рецептурами.

Найважливішим дійством, звісно, був пікнік на свіжому повітрі з різними вишуканими ласощами, фруктами і шампанським.