Освятимо паски на місці втраченого храму

24 квітня вперше за майже століття відбудеться освячення пасок на місці зруйнованої Хрестовоздвиженської церкви і скельного монастиря (на водоспаді).

На цьому священному для наших предків, намоленому місці, ще з XII ст. діяв скельний чоловічий монастир. Після руйнації обителі в XVII ст. (внаслідок Хмельниччини, чи турецької навали – невідомо) монастир відновили 1708 року як греко-католицький отці чину св. Василія Великого. Після приходу на Поділля влади Російської імперії у 1793 р. монастир закрили, а Хрестовоздвиженська церква надалі використовувалась як парафіяльна. А у 1936 р., в роки сталінського терору, стару церкву остаточно зруйнували.

Цей Великдень, з ініціативи директорки нашого музею Анастасії Донець, має покласти початок відродженню зруйнованої святині, і саме як української церкви. Урочисте богослужіння і освячення пасок проведе Владика Марк, титулярний єпископ Дунаєвецький Православної Церкви України. Долучиться столичний професійний жіночий хор.

– У Маліївцях є православна церква Московського патріархату, однак в умовах війни, я вважаю, неприпустимим є продовжувати молитися російською мовою зі священниками, які підпорядковуються країні-агресору, – каже Анастасія Леонідівна. – Порадившись із українським духовенством та владою села, вирішили провести богослужіння на місці храму, яке історично уособлює нашу культуру і традиції. Думаю, це буде прекрасно – відновити ці традиції і молитися в святому місці.

Напередодні свята працівники музею, селяни та волонтери вийшли на толоку до місця зруйнованої святині, з надією на її відродження.

Великодня урочистість і освячення пасок відбудеться 24 квітня о 10.00 на пагорбі біля хреста.