Юні орнітологи вивчали птахів Малієвецького парку

24-28 квітня на базі Малієвецького історико-культурного музею працювала ХХ Всеукраїнська студентська орнітологічна школа-семінар “Орнітофауна та методи її дослідження”.

Малієвецький парк є пам’яткою природи національного значення і відноситься до палацово-паркового комплексу – садиби графів Орловських кінця ХVIII, площею близько 18 га. За 235 років з моменту закладення парку в ньому сформувалася власна надзвичайно багата екосистема, тож недарма він приваблює дослідників не лише ландшафтного мистецтва, а й флори та фауни.

Зокрема, уже понад понад два десятки років територію Малієвецького парку активно використовує кафедра екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету для проведення екскурсій під час загальноекологічної, ландшафтно-екологічної, ботанічної та зоологічної практик студентів.

Весняна пора є найбільш благодатною для дослідження птахів, адже саме зараз відбувається період гніздування. Участь в орнітошколі взяли 20 студентів та аспірантів Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка, Львівського національного університету ім. Івана Франка, Національного наукового центру “Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини”, Хмельницького національного університету, Харківського національного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди.

Кураторами ХХ орнітошколи були науковці та викладачі Західноукраїнського орнітологічного товариства, Природознавчого музею НАН України (м. Львів), Азово-Чорноморської орнітологічної станції, Хмельницького національного університету, Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка, Львівського національного університету ім. Івана Франка, Національного природного парку “Подільські Товтри”, Харківської державної академії культури.

За час роботи орнітологічної школи-семінару було проведено майстер-класи і теоретичні заняття з обліку чисельності птахів, біометричних досліджень птахів, виготовлення пташиних тушок, методів дослідження і кільцювання птахів, опису пташиних гнізд та кладок тощо.

Під час роботи орнітошколи проведено олімпіаду поміж студентами на знання птахів за зовнішнім виглядом, поведінкою та голосами.