Рік музею крізь призму війни. Наші маленькі перемоги
Оговтавшись від першого шоку на початку війни, ми зрозуміли, що у цій війні Росії проти України культурний фронт є не менш важливим, ніж поле битви, адже це війна на знищення українців як нації. Тому прийшло усвідомлення нашої важливої місії – зберігати безцінну культурну спадщину і популяризувати її серед співвітчизників.
До нашого музею приходили тисячі “вимушених туристів”, для яких ми стали провідниками нашого Поділля, розкриваючи його історію, його культуру, його унікальні особливості у загальному полотні історії й культури України.
А ще – прийшло натхнення творити казку! Казку про ідеальний світ і про тих диваків, які вже колись намагалися його створити тут, на Поділлі, про чудовий “золотий вік” і про магічний еліксир, який кожного здатний зробити вічно молодим, щасливим і непереможним!
Толока на місці зруйнованої в 30-ті роки церкви напередодні Пасхи
Пасхальне богослужіння відправляє єпископ православної церкви України владика Марк. Квітень 2022 р.
Вперше за 100 років у Маліївцях освятили паску на місці древнього монастиря XII ст. і зруйнованої церкви XVIII ст. І вперше в селі – богослужіння саме православної церкви УкраїниПалацова каплиця відкрилась для вірян, Маліївці почали перехід від московського патріархату до української церкви. Перший український священик – отець Захарій та його дружина Юлія з ІрпеняВізит року: зустріч із нащадком родини Орловських – Кацпером Красіцьким та нащадком шляхетської родини Собанських – Міхалом Собанським. Квітень 2022 р. Палац Радзивіллів у Неборові (Польща).Зустрілися у Кам’янці: мистецтвознавиця Інна Березіна, археолог Петро Болтанюк, співробітниця музею Наталія Ярова, директор НІАЗу “Кам’янець” Василь Фенцур і директорка Малієвецького музею Анастасія Донець.Най-найперша в музеї виставка – “Архітектурна спадщина України у творчості Наполеона Орди” (авторка – Інна Березіна) і супер-подарунок від директора Меджибізького заповідника Олега Погорільця – печатка канцелярії Орловських.У серпні ми відкрили виставку Анни Сушарник-Кравець “І стане раєм дім мій, на моїй землі”. Палац знову наповнюється мистецтвомПрезентація нашого найпершого путівника по Маліївцях, разом із автором Дмитром Полюховичем і представниками видавництва “Рута”Перша річниця від реєстрації Малієвецького музею, презентація виставки “Маліївці: історія в документах і фото”, і наша перша науково-краєзнавча конференція “Шляхетна Україна. Матеріальна і духовна культура”.Starlink для музею від Хмельницької військової адміністрації. Королівський подарунок!
Сенсаційна знахідка на стелі палацу: реставратор Олександр Віштаченко відкриває залишки автентичних розписів.
У Вінницькому музеї виявлено оригінал портрету Анни Орловської – дружини фундатора Малієвецького маєтку Яна Онуфрія
Знахідка сезону: науковий співробітник музею Леонід Юнь виявив у парку загадкові руїни (не то альтанка, не то підземний хід).
Визволення з хащів водонапірної башти. Серед волонтерів чимало людей із областей, охоплених війною.
Травень, цвітіння бузкової алеї, і бензиновий локдаун. Туристів майже нема, зате фотографи творять епічні фотосесії.
Волонтерський туризм плавно переріс у волонтерську психотерапію і для наших постійних друзів, і особливо для переселенців.
Мрії в дії: зусиллями працівників музею і волонтерів розчищено засипаний фонтан і створено таку милу водну клумбу.Рожеві німфеї і яскраві рибки кої стали улюбленцями відвідувачів маєтку.
Плани на реставрацію палацу цього року розсипались, однак вдалося прочистити і обновити систему водостоків на даху, щоб захистити стіни від руйнування водою.
Розчищення найпараднішого з чотирьох аркових мостів по дорозі з Малієвець до Підлісного Мукарева.
Подружжя Ольга і Павло з Лисичанська – “ветерани” з наших переселенців, котрі залишилися в Маліївцях. Павло зіграв роль святого Миколая у нашій резиденції. Грудень 2022 р.
Миньковецька держава надихає на Перемогу. Отроків, резиденція графа Ігнація Мархоцького. Лютий, 2023 р.
Майстерня історичних костюмів. Поліна Шухтуєва створює сукенку в стилі “ампір”.
“Реінкарнація” гетьмана Петра Сагайдачного – друг музею, захисник України Олександр Данілов.
Перша нічна екскурсія “Масони. Алхімія. Еліксир кохання”.