Турсезон-2023 відкрито!

19 квітня в Малієвецькому обласному історико-культурному музеї вперше відбулося офіційне відкриття туристичного сезону.

Ця подія зібрала представництво обласної влади, колег-музейників із Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», Державного історико-культурного заповідника «Самчики», Державного архіву Хмельницької області, а також турагентів із Кам’янця-Подільського та Хмельницького.

Із привітальним словом виступили: заступник голови Хмельницької обласної ради  Валентин Соколюк,  голова Дунаєвецької територіальної громади Веліна Заяць, заступник начальника управління культури Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій обласної військової адміністрації  Валентина Лукашук, директорДержавного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника «Самчики» Богдан Пажимський.

Валентина Лукашук презентувала проєкт «З Волині на Поділля», що передбачає співпрацю та взаємну промоцію між музеями в Маліївцях, Меджибожі і Самчиках. Ідея полягає у тому, що Хмельницька область поєднує у собі частини двох історичних регіонів: Волині на півночі та Поділля на Півдні, і якраз неподалік між собою, по обидва боки цього умовного кордону, знаходяться три потужні й цікаві об’єкти культурної спадщини: палацово-паркові комплекси Маліївці й Самчики та Меджибізький замок.

Щоб заохотити туристів відвідати кожен із цих об’єктів, було створено акційні квитки, які можна придбати в одному з музеїв на відвідування двох інших. Так, наприклад, відвідавши Маліївці, можна придбати квитки зі знижкою в 20% (тобто, за 40 грн.) на відвідання Меджибожа чи Самчиків. Акційним квитком можна скористатися у будь-який зручний час протягом 2023 року.

Директори трьох музеїв скріпили підписами Меморандум про співпрацю в рамках цього проєкту.

Далі директорка Малієвецького обласного історико-культурного музею Анастасія Донець представила туристичну програму Малієвецького музею на новий сезон. Провідною темою оголошено «Ретрит у Малієвецькому маєтку».

Англійський парк створений для релаксу, для високодуховного усамітнення, для естетичного занурення у природу, окультурену людською рукою. Потреба у спокої та гармонійному перебуванні на лоні природи є особливо актуальною тепер, під час війни.

Крім того, у Малієвецькому маєтку реалізовується експериментальний проєкт живої історії – відродження маєткової стайні. Тут проживають шестеро коней: троє орловської породи , а також поліської та гуцульської. Відвідувачі музею мають можливість отримати особливий досвід контакту з цими великими благородними тваринами: спостерігати за ними, погодувати з рук, погладити, проїхатися верхи. І навіть кілька днів пожити в маєтку, поза благами цивілізації, і долучитися до догляду за кіньми.

Про історичну роль коня у житті аристократів і шляхетсього маєтку, а також про стайні родини Орловських присутнім розповіла заступниця директора музею з наукової роботи Наталія Ярова.

В маєтку є й інша живність: вівці, котрі дуже люблять спілкуватися з туристами, та рибки кої у фонтані. Досвід показує, що навіть кілька годин перебування в гармонійному середовищі Малієвецького парку і взаємодія з тваринами і рибами дає відвідувачам відчуття психологічного перезавантаження і релаксу.

Цьогоріч музей також буде просувати тему культурного відпочинку в аристократичному стилі. На території парку відтепер заборонено розпалювання багать і шашлики, а також вмикання будь-якої музики. Натомість пропагуються культурні сімейні пікніки, ігри на природі, вміння насолоджуватись звуками природи. Для любителів багать облаштовується окрема пікнікова зона.

Музей цього сезону, як і в попередні, пропонує як оглядові, так і розширені  екскурсії по палацу, по території маєтку, до Малієвецького водоспаду, а також надає можливості для проведення на базі музею наукових і освітніх проєктів, культурних подій та фотосесій. В цьому сезоні у музеї на постійній основі діятиме майстерня історичних костюмів, які можна орендувати для прогулянок в історичних образах і для фотосесій.

Новою атракцією музею, яка уже полюбився туристам, є театралізована екскурсія «Масони, алхімія, еліксир кохання».

Малієвецький музей запрошує до співпраці колег-музейників, турагентів та однодумців. Ми відкриті для гарних ідей та спільних проєктів.