Палац обстежили архітектори

16-17 лютого в Малієвецький обласний історико-культурний музей відбулося засідання робочої консультативної групи на тему “Малієвецький палац – сучасний стан та перспективи реставрації”.

Метою було детально оглянути палац: як його фасади та парадні зали, так і технічні приміщення, горище і підвали, виявити можливі проблеми (адже будівлі уже виповнилося 235 років), а також розглянути перспективи реставрації та музеєфікації різних приміщень палацу.

До обстеження долучилися директорка Малієвецького музею Анастасія Донець, співробітники музею Іван Федорович, Леонід Юнь, Наталія Ярова; генеральний директор НІАЗ “Кам’янець” Василь Фенцур та наукові співробітники Лариса Рудюк та Інна Березіна, науковий співробітник Державного архіву у Хмельницькій області Віталій Галатир, архітектори Віктор Рудюк, Сергій Козак та Віктор Дворніков.

У пригоді стали нововиявлені креслення палацу початку ХХ ст., які знайшов у архіві Інституту мистецтва Польської Академії Наук залучений фахівець Дмитро Бабюк.

У ході обстеження було виявлено декілька ділянок, що потребують негайного втручання та виконання протиаварійних робіт. Найбільшим викликом є стан системи водовідведення і підмивання фундаменту палацу, що вимагає термінових дій задля збереження пам’ятки. Також проблемою є підвищена вологість цокольних приміщень, через що спостерігається ураження цвіллю та випучування штукатурок на стінах і склепіннях колишньої палацової каплиці та суміжних приміщеннях.

Натомість, у колі фахівці відбувся “мозковий штурм”, які цікаві, креативні ідеї можна реалізувати у різних приміщеннях палацу ще навіть до повноцінної реставрації, аби якнайкраще показати і його архітектуру та розповісти про епоху XVIII – поч. XX ст.