Перша виставка і презентація музею

Відкриття най-най-першої виставки у Малієвецький обласний історико-культурний музей 8 червня стало урочистою і дуже знаковою подією.

По-перше, тому що це Наполеон Орда. Саме завдяки його фотографічно точним малюнкам збережено образи десятків палаців, маєтків, замків та храмів, які на сьогодні втрачені, або стоять в руїнах. А одним із найважливіших завдань, можна сказати, МІСІЄЮ нашого музею (дивом вцілілого палацу Орловських!), є саме дослідження і збереження втраченого пласту палацової та маєткової культури Поділля.

Авторкою виставки під назвою «Архітектурна спадщина України у творчості Наполеона Орди: іконографія та принципи використання» є мистецтвознавець, кандидат архітектури, доцент Inna Berezina , котра досліджує творчу спадщину Наполеона Орди та видала однойменну монографію. В основу експозиції лягли рисунки та літографії Орди з фондів НІАЗ «Кам’янець» .

А по-друге – нарешті відбулася офіційна презентація новоствореного Малієвецького музею та представлення новопризначеної директорки Анастасія Донець у колі представників обласного керівництва та колег-музейників.

Бенкетна зала палацу Орловських цього дня приймала цілу плеяду поважних гостей, а музей отримав чимало гарних побажань, цінної літератури і ще один супер-цінний і супер-символічний артефакт – печатку канцелярії графів Орловських!

Ну і, звісно, немало чого цікавого відбувалося в кулуарах. Адже коли в одному місці збирається так багато фахівців: архітекторів, музейників, істориків, мистецтвознавців, і вони здатні побачити наш палац і наш музей професійним поглядом, висловити свою експертну думку, поділитися міркуваннями, ідеями – це просто БЕЗЦІННО!