Печатка канцелярії Орловських повернулася!

Печатка канцелярії Орловських повернулася до Малієвецького палацу!

Цей важливий артефакт подарував близький друг нашого музею – Державний історико – культурний заповідник “Межибіж” та його директор Oleg Pogorelec .

За попередньою оцінкою, вік печатки становить близько 200 років. Понад 100 років тому, з початком більшовицького перевороту, родина графа Ксаверія Орловського назавжди залишила Маліївці і вивезла за кордон найцінніше палацове начиння, частину архіву та мистецьких колекцій. 1921 р. палац було націоналізовано радянською владою.

Цим цінним артефактом закладено основу майбутньої музейної колекції Малієвецького музею.

Працює вона за принципом сучасного механічного штемпеля Trodat (а ви думали, цю технологію тільки тепер винайшли?), і механізм у відмінному стані, у чому пересвідчились, одразу ж зробивши відбиток.

На відбитку бачимо у центрі герб “Любич”, яким користувалась родина Орловських, і напис по колу “KANCELARIA HR. A.ORLOWSKIEGO”.

У родині було декілька чоловіків, імена яких починалися на А.: Адам Орловський (син Яна Онуфрія Орловського, котрий збудував палац), його син Александр, і також син Александра – Адам (брат останнього власника маєтку Ксаверія Орловського).

Однак перші літери перед іменем HR. це скорочено “Hrabia”, себто “граф”. А графами із цих трьох були тільки Александр і його старший син Адам, котрий мав маєток у Курилівці Вінницької області.

Скоріш за все, печатка належала канцелярії саме графа Александра Орловського. Хоча, це ще не остаточна версія.