У парку знайдено загадкові руїни

Чергову знахідку виявлено на території Малієвецького маєтку. На загадкові руїни наштовхнувся науковий співробітник музею, керівник відділу паркознавства Леонід Юнь, прибираючи одну з ділянок парку.

Це – циліндричної форми камені, складені у вигляді сегментів. Співробітники музею губляться в здогадках, що б це могло бути. Потрібна консультація архітекторів і знавців садово-паркової скульптури, оскільки це може бути й підставка під скульптуру.

Але все ж знахідка більше схожа на частину мурованої конструкції: камені гарно декоративно оброблені і трохи нагадують гвинтові сходи вниз.

Одна з неймовірних, але цікавих версій – що це підземний хід, який, імовірно, з’єднував графський палац Орловських із парком. Існує легенда про епатажну Евеліну Орловську, доньку Адама Орловського. Вона, за чутками, ходила у спідньому купатися в одне із паркових озер. У дівчини була непроста доля: після нетривалого заміжжя розлучилася, а згодом повернулася додому в Маліївці і трагічно загинула, упавши з коня.

Є також перекази про верету зі сріблом і золотом, яку заховав слуга Орловських десь у парку. Словом, низка романтичних і таємничих гіпотез.

У кожному разі, знайдені руїни належить законсервувати, а в майбутньому ретельно дослідити із залученням фахівців.

Унікальні “романтичні руїни” знайшли у графському парку на Хмельниччині

Сходи до таємничого підземелля чи руїни невідомої скульптури: в Маліївцях натрапили на цікаву знахідку