Експедиція до старих мурів Поділля

Експедиція у Притулівку

5 січня співробітники і друзі Малієвецького музею вирушили у першу цього року, а загалом традиційну експедицію старими селами Поділля.

Цього разу вибір впав на Притулівку – колишню вотчину легендарного графа Редукса, засновника і володаря Миньковецької держави – Ігнація Сцибор-Мархоцького. У цьому селі збереглося два млини ХІХ ст., що належали нащадкам графа, і перебувають хоча й у запустінні, однак досі гарно збереглася і архітектура, і частково внутрішнє начиння.

Також інтерес у селі привертає старовинна церква ХІХ ст. та цвинтар із кам’яними хрестами навколо неї. Автентичними є і характерні для нашої частини Поділля кам’яні будинки та мури навколо подвір’їв, котрі на сьогодні, на жаль, масово стоять пустими і поволі руйнуються.

Учасники експедиції відвідати також єдину вцілілу резиденцію графа Мархоцького в Отрокові та ще дві ландшафтні цікавинки – верхню і нижню гроту.

Метою експедиції було оглянути і зафіксувати на фото збережені об’єкти архітектури з тим, щоби надалі подбати про їх збереження, внесення їх на туристичну мапу нашого регіону, а також у перспективі – створення на цій території історико-архітектурного заповідника.