“Жива історія” в малієвецькому маєтку (+відео)

«Кінь – це невід’ємний елемент життя шляхетського маєтку» – із такою позицією виступив Малієвецький музей на конференції «Експериментальна археологія і жива історія в Україні», що відбулася 23-24 березня на базі Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник, за сприяння міжнародної асоціації EXARC.

Директорка музею Анастасія Донець

Конференція зібрала близько 80 науковців, дослідників і реконструкторів історії, котрі поділилися власним досвідом експериментів у сфері археології, відтворення давніх ремесел, використання і популяризації «живої» історії. Серед учасників доповідачі з Великої Британії, Ізраїлю та з різних областей України: Київської, Волинської, Черкаської, Житомирської, Харківської, Одеської, Львівської, Івано-Франківської та Хмельницької.

Старша наукова співробітниця Наталія Ярова

Наш музей представив свій досвід відтворення маєткової стайні у доповіді від директорки музею Анастасії Донець і старшої наукової співробітниці Наталії Ярової “Кінь як невід’ємний елемент життя шляхетського маєтку та досвід “живої історії” на прикладі конюшні Малієвецького обласного історико-культурного музею”.

На завершення конференції охочі долучились до практичної частини заходу, що передбачала представлення техніки розколювання кременю (співробітник Інституту археології НАН України Дмитро Ступак) та ознайомлення з реконструкціями середньовічних дерев’яних гусел (директор БФ «Дороги предків Володимир Ільків).